საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო სტუდენტების სამსახური აცხადებს მიღებას Erasmus+ Key Action 171 გაცვლით პროგრამაზე საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანდაცვისა და საექთნო საქმის პროგრამის სტუდენტებისთვის John Paul II-ის უნივერსიტეტში, პოლონეთში.
იხილეთ უნივერსიტეტის ვებ-გვერდი - https://international.akademiabialska.pl/en/
პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან John Paul II-ის უნივერსიტეტში 1 სემესტრის (გაზაფხულის სემესტრი 2024-2025 აკადემიური წელი) განმავლობაში.
აპლიკაციის შემოტანა შეუძლიათ მხოლოდ ჯანდაცვისა და საექთნო საქმის პროგრამის სტუდენტებს.
· მგზავრობის ხარჯები (BA/MA) · ყოველთვიური სტიპენდია (BA/MA)
*აპლიკაციის შემოტანა არ შეუძლიათ · საბაკალავრო პროგრამის პირველი სემესტრის სტუდენტებს; · იმ სტუდენტებს, რომლებიც არ სწავლობენ ჯანდაცვასა და საექთნო საქმეზე; · იმ სტუდენტებს, რომელთათვისაც 2024-2025 აკადემიური წლის გაზაფხულის სემესტრი წარმოადგენს საბაკალავრო ან სამაგისტრო პროგრამის სწავლების ბოლო, დამამთავრებელ სემესტრს; · სტუდენტებს, რომლებსაც აპლიკაციის გამოგზავნის მომენტში არ აქვთ საქართველოს უნივერსიტეტში აქტიური სტუდენტის სტატუსი.
John Paul II-ის უნივერსიტეტში სტუდენტებს გაზაფხულის სემესტრისთვის სთავაზობს შემდეგ საგნებს: *გთხოვთ ყურადღება მიაქციოთ სასწავლო ენას
* http://www.pswbp.pl/files/agnieszkamonika_kaliszuk/Nursing_course_catalogue.pdf * http://www.pswbp.pl/files/piotr_rohde/PUBLIC_HEALTH_bachelor_course_catalogue.pdf
John Paul II-ის უნივერსიტეტი სთავაზობს სტუდენტებს ადგილობრივი განმასახლებელი კომპანიების საცხოვრებლებს. საცხოვრებლის შესახებ მეტი ინფორმაცია იხილეთ აქ:
https://international.akademiabialska.pl/welcome-centre/accommodation
სტუდენტებს ეძლევათ საშუალება ისწავლონ John Paul II-ის უნივერსიტეტში ინგლისურ ენაზე. სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს საერთაშორისოდ აღიარებული ენის დამადასტურებელი სერტიფიკატი იმ შემთხვევაში, თუ საქართველოს უნივერსიტეტში არ აქვს დასრულებული ინგლისურის B2/2 დონე.
სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემდეგი საბუთები ინგლისურ ენაზე: · აპლიკაციის ფორმა - ჩამოსატვირთად გადადით ლინკზე - https://bit.ly/3Aa7K7w · სამოტივაციო წერილი · CV (Europass ფორმატი - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv ) · მიმართვის წერილი შესაბამისი სკოლიდან (გთხოვთ, მიმართეთ შესაბამისი სკოლის ასისტენტს) · ინგლისური ენის B2 დონის დამადასტურებელი სერტიფიკატი - TOEFL, IELTS ან სხვა საერთაშორისოდ აღიარებული სერტიფიკატი (თუკი სტუდენტს დასრულებული აქვს B2/2 დონე საქართველოს უნივერსიტეტში ან წარმატებით გაივლის გაცვლითი პროგრამისთვის დანიშნულ ინგლისურის ტესტირებას, სერტიფიკატის წარმოდგენა არაა საჭირო) · პირადობის დამადასტურებელი მოწმობა/პასპორტი (ელ.ვერსია) · თუკი სტუდენტი იმყოფება სამაგისტრო საფეხურის სწავლების პირველ სემესტრში, და წინა საფეხური (საბაკალავრო ან სამაგისტრო, შესაბამისად) არ აქვს დასრულებული საქართველოს უნივერსიტეტში, მან დამატებით უნდა წარმოადგინოს წინა საფეხურის ნიშნების ფურცელი ინგლისურ ენაზე შესაბამისი უნივერსიტეტიდან.

The University of Georgia is pleased to announce a call for applications for the Erasmus+ Key Action 171 exchange program at the John Paul II University (Poland).Students will study one semester at the John Paul II University (Spring Semester - 2024-2025 academic year) See the webpage of the university - https://international.akademiabialska.pl/en/
Only the students of Nursing or Healthcare program are eligible to apply.
· Travel allowance (BA/MA) · Monthly stipend (BA/MA)
*The following students can not apply: · Bachelor’s students currently studying on their 1st semester; · Students of other programs (except Healthcare/Nursing); · Bachelor’s or Master’s students for whom the Spring semester of the 2024-25 academic year will be the last semester of their studies; · Students whose student statuses are not active at the time of the application.
John Paul II University offers the following courses in the Spring semester:
* http://www.pswbp.pl/files/agnieszkamonika_kaliszuk/Nursing_course_catalogue.pdf * http://www.pswbp.pl/files/piotr_rohde/PUBLIC_HEALTH_bachelor_course_catalogue.pdf
John Paul II University offers the students a variety of options for accommodation. Detailed information about housing can be found here: https://international.akademiabialska.pl/welcome-centre/accommodation
The students must submit the following documents: · Application Form (please download here - https://bit.ly/3Aa7K7w) · Motivation Letter · CV (Europass format - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv ) · Reference letter from the appropriate School of UG (Please address the assistant of your school · English language proficiency certificate* (CEFR B2 level valid at the time of applying) · Passport copy · Master’s degree students that study their first semester and have not completed their bachelor’s degree at the University of Georgia, need to present their academic transcript from the previous university in English language.