პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან ლინეს უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში (გაზაფხულის სემესტრში - 2023-2024 აკადემიური წელი )
გაცვლითი პროგრამა არ მოიცავს : -მგზავრობისა და ვიზის ხარჯებს; -საცხოვრებლისა თუ სხვა ყოველდღიურ ხარჯებს.
*აპლიკაციის შემოტანა არ შეუძლიათ · საბაკალავრო პროგრამის პირველი სემესტრის სტუდენტებს; · იმ სტუდენტებს, რომლებიც არ მიეკუთვნებიან მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სკოლას; · იმ სტუდენტებს, რომელთათვისაც 2023-2024 აკადემიური წლის გაზაფხულის სემესტრი წარმოადგენს საბაკალავრო ან სამაგისტრო პროგრამის სწავლების ბოლო, დამამთავრებელ სემესტრს; · სტუდენტებს, რომლებსაც აპლიკაციის გამოგზავნის მომენტში არ აქვთ საქართველოს უნივერსიტეტში აქტიური სტუდენტის სტატუსი.
ლინეს უნივერსიტეტში სტუდენტებს გაზაფხულის სემესტრისთვის სთავაზობს შემდეგ საგნებს: https://lnu.se/en/education/exchange-studies/courses-and-programmes-for-exchange-students/?semester=Spring+2024&teachinglanguage=English&s=alphabeticallyasc
ლინეს უნივერსიტეტი სთავაზობს სტუდენტებს ადგილობრივი განმასახლებელი კომპანიების საცხოვრებლებს, რომლის ღირებულებაა 330-600 ევრო ყოველთვიურად. საცხოვრებლის შესახებ მეტი ინფორმაცია იხილეთ აქ: https://lnu.se/en/education/study-at-linnaeus-university/housing/

Call for applications for Mobility Direct exchange program at the Linnaeus University (Sweden)Students will study one semester at the Linnaeus University (Spring Semester - 2023-2024 academic year) See the webpage of the university - https://lnu.se/en/
The exchange program does not include: -Travel and Visa costs; -Daily expenses and accommodation costs.
*The following students can not apply: · Bachelor’s students currently studying on their 1st semester; · Students of other schools, besides the School of Science and Technology; · Bachelor’s or Master’s students for whom the Spring semester of the 2023-24 academic year will be the last semester of their studies. · Students whose student statuses are not active at the time of the application.
The Linnaeus University offers the following courses for the spring semester: https://lnu.se/en/education/exchange-studies/courses-and-programmes-for-exchange-students/?semester=Spring+2024&teachinglanguage=English&s=alphabeticallyasc
The Linnaeus University offers the students the assistance of local housing companies (monthly rent 330-600 EUR). Detailed information about housing can be found here: https://lnu.se/en/education/study-at-linnaeus-university/housing/