საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო სტუდენტების სამსახური აცხადებს გაცვლით პროგრამას Erasmus+ Key Action 107 პროექტის ფარგლებში საქართველოს უნივერსიტეტის ბიზნესისა და ადმინისტრაციულ მეცნიერებათა სკოლის და მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სკოლის საბაკალავრო და სამაგისტრო საფეხურის სტუდენტებისთვის რუმინულ-ამერიკულ უნივერსიტეტში, რუმინეთში.
იხილეთ უნივერსიტეტის ვებ-გვერდი - https://www.rau.ro/?lang=en
პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან რუმინულ-ამერიკულ უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში შემოდგომის სემესტრში- 2022-2023 აკადემიური წელი.
შემოდგომის სემესტრი რუმინულ-ამერიკულ უნივერსიტეტში გრძელდება 2022 წლის ოქტომბრიდან 2023 წლის 1 თებერვლამდე.
პროგრამაზე აპლიკაციის შემოტანა შეუძლიათ მხოლოდ შემდეგი სკოლის საბაკალავრო ან სამაგისტრო საფეხურის სტუდენტებს: · ბიზნესისა და ადმინისტრაციულ მეცნიერებათა სკოლა · მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სკოლა
აპლიკაციის შემოტანის მომენტში სტუდენტს აქტიური უნდა ჰქონდეს სტატუსი საქართველოს უნივერსიტეტში.
რუმინულ-ამერიკულ უნივერსიტეტის მიერ ინგლისურ ენაზე შემოთავაზებული საგნების სია იხილეთ აქ: https://www.rau.ro/incoming-students-study-at-rau/?lang=en#!fancybox/08996062
სტუდენტებს შეუძლიათ მხოლოდ იმ საგნების სწავლა, რომელიც განკუთვნილია Autumn სემესტრისთვის (იხილეთ აღნიშვნა საგნის გასწვრივ). გთხოვთ, საგნების შერჩევის შესახებ კონსულტაცია გაიაროთ თქვენი სკოლის ასისტენტთან.
სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემდეგი საბუთები ინგლისურ ენაზე: · აპლიკაციის ფორმა - ჩამოსატვირთად გადადით ლინკზე - https://bit.ly/3Aa7K7w · სამოტივაციო წერილი · CV (Europass ფორმატი - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv) · მიმართვის წერილი შესაბამისი სკოლიდან (გთხოვთ, მიმართეთ შესაბამისი სკოლის ასისტენტს) · ინგლისური ენის B2 დონის დამადასტურებელი სერტიფიკატი* - TOEFL, IELTS ან სხვა საერთაშორისოდ აღიარებული სერტიფიკატი · პირადობის დამადასტურებელი მოწმობა/პასპორტი (ელ.ვერსია) · თუკი სტუდენტი იმყოფება სამაგისტრო ან სადოქტორო საფეხურის სწავლების პირველ სემესტრში, და წინა საფეხური (საბაკალავრო ან სამაგისტრო, შესაბამისად) არ აქვს დასრულებული საქართველოს უნივერსიტეტში, მან დამატებით უნდა წარმოადგინოს წინა საფეხურის ნიშნების ფურცელი ინგლისურ ენაზე შესაბამისი უნივერსიტეტიდან.
*თუკი სტუდენტს დასრულებული აქვს B2/2 დონე საქართველოს უნივერსიტეტში ან წარმატებით გაივლის გაცვლითი პროგრამისთვის დანიშნულ ინგლისურის ტესტირებას, სერტიფიკატის წარმოდგენა არაა საჭირო

We are now receiving applications for Erasmus+ exchange program at the Romanian-American University in Romania for the undergraduate (Bachelor’s) and graduate (Master’s) students of the School of Business and Administrative Studies and the School of Science and Technology at UG.Selected students will study one semester at Romanian-American University - Fall Semester - 2022-2023 academic year, which will last from October 2022 till February 2023. See the webpage of the university - https://www.rau.ro/?lang=en
Only students currently studying on the undergraduate (Bachelor’s) or graduate (Master’s) level of the following schools can apply: · School of Business and Administrative Studies· School of Science and Technology
Students must have an active student status at the time of application. Within the Erasmus program the students will receive monthly scholarship in order to cover their daily expenses and accommodation, and a travel grant to cover their travel expenses.
Romanian-American University offers the following courses in the English language: https://www.rau.ro/incoming-students-study-at-rau/?lang=en#!fancybox/08996062 Please keep in mind that you can only select the courses that are available for the Autumn semester, as noted in the website.
For the consultation regarding the course selection, you may address the assistant of your School. |
If the student does not have an internationally recognized certificate, she/he can attend the English language B2 examination. The details about the examination will be provided to the students via MY UG messages.
The students must submit the following documents: · Application Form (please download here - https://bit.ly/3Aa7K7w) · Motivation Letter · CV (Europass format - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv · Reference letter from the appropriate School of UG (Please address the assistant of your school) · English language proficiency certificate* (CEFR B2 level valid at the time of applying) · Passport copy · Students currently studying on the 1st semester of their degree must present the transcript of records of the previous education if the previous education was not conducted at the University of Georgia. The transcript of records must be in the English language.
Application |
In order to apply the student must submit the following form: https://forms.gle/729Liv2YpRFZu8NT7 The students’ applications will be evaluated on the basis of their submitted documents and their academic performance. Students do not need to submit their transcript of records unless they are on the 1st semester of their studies (see the details in the previous section)
The selection of the students will be according to the competition between the applicants. Students with the highest overall score will be selected.