საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო სტუდენტების სამსახური აცხადებს მიღებას Erasmus+ გაცვლით პროგრამაზე რუსეს უნივერსიტეტში, ბულგარეთში.
იხილეთ უნივერსიტეტის ვებ-გვერდი - https://www.uni-ruse.bg/en
პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან რუსეს უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში ( გაზაფხულის სემესტრი - 2024-2025 აკადემიური წელი )
გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში დაფინანსებულია: -გაცვლითი სემესტრის შედეგად აღიარებული კრედიტების სწავლის საფასური -მგზავრობის ხარჯები (მგზავრობის ერთჯერადი გრანტი - 309 ევრო) -ყოველთვიური სტიპენდია (თვეში 800 ევრო)
პროგრამაში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ მხოლოდ მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სკოლის საბაკალავრო ან სამაგისტრო საფეხურის სტუდენტებს
*აპლიკაცის შემოტანა არ შეუძლიათ · საბაკალავრო პროგრამის პირველი სემესტრის სტუდენტებს; · იმ სტუდენტებს, რომელთათვისაც 2024-2025 აკადემიური წლის გაზაფხულის სემესტრი წარმოადგენს საბაკალავრო პროგრამის სწავლების ბოლო, დამამთავრებელ სემესტრს; · სტუდენტებს, რომლებსაც აპლიკაციის გამოგზავნის მომენტში არ აქვთ საქართველოს უნივერსიტეტში აქტიური სტუდენტის სტატუსი.
რუსეს უნივერსიტეტის მიერ შემოთავაზებული ინგლისურენოვანი პროგრამების და საგნების ჩამონათვალი იხილეთ აქ*- https://erasmus.uni-ruse.bg/en/index.php?cmd=cmsPage&pid=29 გთხოვთ, იხილოთ „Faculty of Electrical Engineering, Electronics and Automation 2024-2025“
რუსეს უნივერსიტეტი სთავაზობს სტუდენტებს მათი სტუდენტური საერთო საცხოვრებლებით სარგებლობას. დეტალური ინფორმაცია საცხოვრებლის შესახებ იხილეთ აქ: https://erasmus.uni-ruse.bg/en/?cmd=cmsPage&pid=18
სტუდენტებს ეძლევათ საშუალება ისწავლონ რუსეს უნივერსიტეტში ინგლისურ ენაზე. სწავლისთვის მინიმალური ენის მოთხოვნა B2 დონე, რომლის დადასტურებისთვის სტუდენტს ეძლევა რამდენიმე გზა:

We are pleased to announce the call for applications for Erasmus+ exchange program at the University of Ruse, Bulgaria.Selected students will study one semester at the University of Ruse (Spring Semester - 2024-2025 academic year) See the webpage of the university - https://www.uni-ruse.bg/en
The exchange program will cover the following costs: -Tuition fee for the credits recognized after the exchange semester -Travel costs (travel grant – 309 EUR) -Monthly Scholarship – 800 EUR per month
Only the students studying on the undergraduate or graduate programs of the School of Science and Technology are eligible for application.
*The following students can not apply: · Bachelor’s students currently studying on their 1st semester · Bachelor’s students for whom the Spring semester of the 2024-25 academic year will be the last semester of their studies · Students whose student statuses are not active at the time of the application
University of Ruse offers the following courses in the English language*: https://erasmus.uni-ruse.bg/en/index.php?cmd=cmsPage&pid=29 Please see the “Faculty of Electrical Engineering, Electronics and Automation 2024-2025”
After completion of the exchange semester the transfer of credits will be executed according to the UG’s credit system, meaning the number of credits of a transferred subjects will correspond to the number of credits assigned to the appropriate subjects at UG.