საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო სტუდენტების სამსახური აცხადებს მიღებას Erasmus+ Key Action 107 გაცვლით პროგრამას ზაარლანდის უნივერსიტეტში, ზაარბრიუკენი, გერმანია.
პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან ზაარლანდის უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში (შემოდგომის სემესტრი - 2023-2024 აკადემიური წელი)
პროგრამის ფარგლებში სტუდენტი მიიღებს დაფინანსებას, რომელიც როგორც სამგზავრო ისე ყოველთვიურ თანხას მოიცავს :
-ყოველთვიური დაფინანსება შეადგენს - 850 € -სამგზავრო გრანტი შეადგენს - 530 €
ზაარლანდის 2023-2024 წლის შემოდგომის სემესტრისთვის გამოცხადებულ გაცვლით პროგრამაში მონაწილეობა შეუძლიათ მხოლოდ სამართლის სკოლის საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო საფეხურის სტუდენტებს.
· საბაკალავრო პროგრამის პირველი კურსის, პირველი სემესტრის სტუდენტებს; · იმ სტუდენტებს, რომელთათვისაც 2023-2024 აკადემიური წლის შემოდგომის სემესტრი წარმოადგენს საბაკალავრო ან სამაგისტრო პროგრამის სწავლების ბოლო, დამამთავრებელ სემესტრს; · სამართლის სკოლის გარდა სხვა რომელიმე პროგრამის სტუდენტებს; · სტუდენტებს, რომლებსაც აპლიკაციის გამოგზავნის მომენტში არ აქვთ საქართველოს უნივერსიტეტში აქტიური სტუდენტის სტატუსი.
ზაარლანდის უნვიერსიტეტის მიერ 2023-2024 აკადემიური წლის შემოდგომის სემესტრისთვის შემოთავაზებული საგნების ჩამონათვალი იხილეთ აქ - https://www.lsf.uni-saarland.de/qisserver/rds?state=wtree&search=1&trex=step&root120231=342429%7C338348&P.vx=kurz
ზაარლანდის უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეუძლიათ ისარგებლონ უნივერსიტეტის მიერ რეკომენდირებული საცხოვრებლებით: https://www.uni-saarland.de/en/global/welcome-center/accommodation/dormitories-studierendenwerk.html
სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემდეგი საბუთები ინგლისურ ენაზე: · აპლიკაციის ფორმა (ჩამოსატვირთად დააკლიკეთ აქ https://bit.ly/3Aa7K7w ) · სამოტივაციო წერილი · CV (Europass ფორმატი - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv) · მიმართვის წერილი შესაბამისი სკოლიდან (გთხოვთ, მიმართეთ შესაბამისი სკოლის ასისტენტს) · ინგლისური დონის დამადასტურებელი სერტიფიკატი - TOEFL, IELTS ან სხვა საერთაშორისოდ აღიარებული სერტიფიკატი (თუკი სტუდენტს დასრულებული აქვს B2/2 დონე საქართველოს უნივერსიტეტში ან წარმატებით გაივლის გაცვლითი პროგრამისთვის დანიშნულ ინგლისურის ტესტირებას, სერტიფიკატის წარმოდგენა არაა საჭირო) · პირადობის დამადასტურებელი მოწმობა/პასპორტი (ელ.ვერსია)

Call for applications for Erasmus+ Key Action 107 exchange program at the Saarland University of Saarbrücken (Germany)Students have an opportunity to study one semester at the Saarland University of Saarbrücken (Fall Semester - 2023-2024 academic year). See the webpage of the university - https://www.uni-saarland.de/en/home.html
The student will receive scholarship for the program, which will include travel and monthly cost:
-Scholarship for each month - 850 € -Travel grant - 530 €
Only Bachelor’s, Master’s and PhD students of the Law School are eligible for the following exchange program at Saarland University.
· Bachelor’s or Master’s students for whom the fall semester of the 2023-24 academic year will be the last semester of their studies;
To see the courses offered by the Saarland University for the Fall 2023-2024 semester please visit the following page - https://www.lsf.uni-saarland.de/qisserver/rds?state=wtree&search=1&trex=step&root120231=342429%7C338348&P.vx=kurz
Students of the Saarland University can check out the housing opportunities provided by them on the following webpage: https://www.uni-saarland.de/en/global/welcome-center/accommodation/dormitories-studierendenwerk.html
The students must submit the following documents: · Application Form (please download here https://bit.ly/3Aa7K7w ) · Motivation Letter · CV (Europass format - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv ) · Reference letter from the appropriate School of UG (Please address the assistant of your school) · English language proficiency certificate* (CEFR B2 level valid at the time of applying) · Passport copy