საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო სტუდენტების სამსახური აცხადებს მიღებას Erasmus+ Key Action 171 გაცვლით პროგრამას ზაარლანდის უნივერსიტეტში, ზაარბრიუკენი, გერმანია.
პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან ზაარლანდის უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში ( გაზაფხულის სემესტრი - 2024-2025 აკადემიური წელი )
პროგრამის ფარგლებში სტუდენტი მიიღებს დაფინანსებას, რომელიც როგორც სამგზავრო ისე ყოველთვიურ სტიპენდიას მოიცავს.
ზაარლანდის 2024-2025 წლის გაზაფხულის სემესტრისთვის გამოცხადებულ გაცვლით პროგრამაში მონაწილეობა შეუძლიათ მხოლოდ სამართლის სკოლის საბაკალავრო, სამაგისტრო საფეხურის სტუდენტებს.
· საბაკალავრო პროგრამის პირველი კურსის, პირველი სემესტრის სტუდენტებს; · იმ სტუდენტებს, რომელთათვისაც 2024-2025 აკადემიური წლის გაზაფხულის სემესტრი წარმოადგენს საბაკალავრო ან სამაგისტრო პროგრამის სწავლების ბოლო, დამამთავრებელ სემესტრს; · სამართლის სკოლის გარდა სხვა რომელიმე სკოლის სტუდენტებს; · სტუდენტებს, რომლებსაც აპლიკაციის გამოგზავნის მომენტში არ აქვთ საქართველოს უნივერსიტეტში აქტიური სტუდენტის სტატუსი.
ზაარლანდის უნვიერსიტეტის მიერ შემოთავაზებული საგნების ჩამონათვალი იხილეთ აქ - https://www.uni-saarland.de/en/global/erasmus/incomings/ola
ზაარლანდის უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეუძლიათ ისარგებლონ უნივერსიტეტის მიერ რეკომენდირებული საცხოვრებლებით: https://www.uni-saarland.de/en/global/welcome-center/accommodation.html
სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემდეგი საბუთები ინგლისურ ენაზე: · აპლიკაციის ფორმა ( https://bit.ly/3Aa7K7w ) · სამოტივაციო წერილი · CV (Europass ფორმატი - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv) · მიმართვის წერილი შესაბამისი სკოლიდან (გთხოვთ, მიმართეთ შესაბამისი სკოლის ასისტენტს) · ინგლისური ან იტალიური ენის B2 დონის დამადასტურებელი სერტიფიკატი - TOEFL, IELTS ან სხვა საერთაშორისოდ აღიარებული სერტიფიკატი (თუკი სტუდენტს დასრულებული აქვს B2/2 დონე საქართველოს უნივერსიტეტში ან წარმატებით გაივლის გაცვლითი პროგრამისთვის დანიშნულ ინგლისურის ტესტირებას, სერტიფიკატის წარმოდგენა არაა საჭირო) · პირადობის დამადასტურებელი მოწმობა/პასპორტი (ელ.ვერსია) · თუკი სტუდენტი იმყოფება სამაგისტრო ან სადოქტორო საფეხურის სწავლების პირველ სემესტრში, და წინა საფეხური (საბაკალავრო ან სამაგისტრო, შესაბამისად) არ აქვს დასრულებული საქართველოს უნივერსიტეტში, მან დამატებით უნდა წარმოადგინოს წინა საფეხურის ნიშნების ფურცელი ინგლისურ ენაზე შესაბამისი უნივერსიტეტიდან.

Call for applications for Erasmus+ Key Action 171 exchange program at the Saarland University of Saarbrücken (Germany)Students have an opportunity to study one semester at the Saarland University of Saarbrücken (Spring Semester - 2024-2025 academic year). See the webpage of the university - https://www.uni-saarland.de/en/home.html
The student will receive a scholarship for the program, which will include travel and monthly stipend.
Only Bachelor’s and Master’s students of the Law School are eligible for the following exchange program at Saarland University.
· Bachelor’s students currently on their 1st year, 1st semester of studies;
· Bachelor’s or Master’s students for whom the spring semester of the 2024-25 academic year will be the last semester of their studies;
To see the courses offered by the Saarland University please visit the following page - https://www.uni-saarland.de/en/global/erasmus/incomings/ola
Students of the Saarland University can check out the housing opportunities provided by them on the following webpage: https://www.uni-saarland.de/en/global/welcome-center/accommodation.html
The students must submit the following documents: · Application Form ( https://bit.ly/3Aa7K7w ) · Motivation Letter · CV ( Europass format - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv ) · Reference letter from the appropriate School of UG (Please address the assistant of your school) · English language proficiency certificate* (CEFR B2 level valid at the time of applying) · Passport copy · Master’s degree students that study their first semester, and have not completed their Bachelor’s Degree at the University of Georgia, need to present their academic transcript from the previous university in English language.