პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან ტომას ბატას უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში (შემოდგომის სემესტრი - 2022-2023 აკადემიური წელი)
*აპლიკაცის შემოტანა არ შეუძლიათ · საბაკალავრო პროგრამის პირველი სემესტრის სტუდენტებს · იმ სტუდენტებს, რომელთათვისაც 2022-2023 აკადემიური წლის შემოდგომის სემესტრი წარმოადგენს საბაკალავრო ან სამაგისტრო პროგრამის სწავლების ბოლო, დამამთავრებელ სემესტრს · სტუდენტებს, რომლებსაც აპლიკაციის გამოგზავნის მომენტში არ აქვთ საქართველოს უნივერსიტეტში აქტიური სტუდენტის სტატუსი.
ტომას ბატას უნივერსიტეტის მიერ შემოთავაზებული ინგლისურენოვანი პროგრამების და საგნების ჩამონათვალი იხილეთ აქ*- https://www.utb.cz/en/university/international/students/exchange-students/incoming-students/courses/
ტომას ბატას უნივერსიტეტი სთავაზობს სტუდენტებს მათი სტუდენტური საერთო საცხოვრებლებით სარგებლობას. დეტალური ინფორმაცია საცხოვრებლის შესახებ იხილეთ აქ: https://www.utb.cz/en/university/international/students/exchange-students/incoming-students/practical-information/accommodation/ სტუდენტი თავისუფალია დამოუკიდებლად მოიძიოს მისთვის სასრუველი ნებისმიერი სხვა სახის საცხოვრებელი.
ინგლისური ენის CEFR B2 დონის ეკვივალენტი საერთაშორისოდ აღიარებული სერტიფიკატის წარმოდგენა სავალდებულო არაა მხოლოდ შემდეგ შემთხვევებში:
სტუდენტების შერჩევა მოხდება კონკურენციის პრინციპით. აპლიკაცია უნდა გამოიგზავნოს არაუგვიანეს 17 აპრილისა

We are pleased to announce the call for applications for Mobility Direct exchange program at the Tomas Bata University, Czech Republic.Selected students will study one semester at the Tomas Bata University (Fall Semester - 2022-2023 academic year) See the webpage of the university - https://www.utb.cz/en/
During the exchange semester, students do not cover any tuition costs at the Tomas Bata University, however students must cover the tuition costs of the credits that are recognized by the end of the exchange program at the University of Georgia. The exchange program does not include:
Tomas Bata University offers the following courses in the English language*: https://www.utb.cz/en/university/international/students/exchange-students/incoming-students/courses/
After completion of the exchange semester, the transfer of credits will be executed according to the UG’s credit system, meaning the number of credits of a transferred subject will correspond to the number of credits assigned to the appropriate subjects at UG. Students do not pay any tuition fee to the host university, however, the student must cover the cost of the recognized credits at the University of Georgia after completion of the exchange semester.
The selection of the students will be based on the competition between applicants. The deadline for submission of the application is April 17th