პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან ტომას ბატას უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში (შემოდგომის სემესტრი - 2025-2026 აკადემიური წელი)
აღნიშნული გაცვლითი პროგრამა არ ფარავს : - მგზავრობისა და ვიზის ხარჯებს - საცხოვრებლისა თუ სხვა ყოველდღიურ ხარჯებს
*აპლიკაცის შემოტანა არ შეუძლიათ : · საბაკალავრო პროგრამის პირველი სემესტრის სტუდენტებს; · იმ სტუდენტებს, რომელთათვისაც 2025-2026 აკადემიური წლის შემოდგომის სემესტრი წარმოადგენს საბაკალავრო ან სამაგისტრო პროგრამის სწავლების ბოლო, დამამთავრებელ სემესტრს; · სტუდენტებს, რომლებსაც აპლიკაციის გამოგზავნის მომენტში არ აქვთ საქართველოს უნივერსიტეტში აქტიური სტუდენტის სტატუსი.
ტომას ბატას უნივერსიტეტის მიერ შემოდგომის სემესტრისთვის შემოთავაზებული ინგლისურენოვანი პროგრამების და საგნების ჩამონათვალი იხილეთ აქ*- https://www.utb.cz/en/university/international/students/exchange-students/incoming-students/courses/

We are pleased to announce the call for applications for Mobility Direct exchange program at the Tomas Bata University, Czech Republic.Selected students will study one semester at the Tomas Bata University (Fall Semester - 2025-2026 academic year) See the webpage of the university - https://www.utb.cz/en/
*The following students can not apply: · Bachelor’s students currently studying on their 1st semester; · Bachelor’s or Master’s students for whom the fall semester of the 2025-26 academic year will be the last semester of their studies; · Students whose student statuses are not active at the time of the application.
Tomas Bata University offers the following courses for the fall semester in the English language*: https://www.utb.cz/en/university/international/students/exchange-students/incoming-students/courses/