საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო სტუდენტების სამსახური აცხადებს ინდივიდუალურ გაცვლით პროგრამას საქართველოს უნივერსიტეტის სტუდენტებისათვის ტომას ბატას უნივერსიტეტში, ჩეხეთში.
პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან ტომას ბატას უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში (გაზაფხულის სემესტრი - 2021-2022 აკადემიური წელი)
საშუალო თვიური დანახარჯები გაცვლითი სემესტრის განმავლობაში შეადგენს 300-380 ევროს (სტუდენტური საცხოვრებლის ღირებულების ჩათვლით)
დამატებითი ინფორმაცია გაცვლითი სტუდენტებისთვის იხილეთ აქ: https://www.utb.cz/en/university/international/students/exchange-students/incoming-students/practical-information/
ტომას ბატას უნვიერსიტეტის მიერ შეთავაზებული ინგლისურენოვანი საგნების ჩამონათვალი იხილეთ აქ (გთხოვთ, გადახვიდეთ შესაბამისი ფაკულტეტის გვერდზე): https://www.utb.cz/en/university/international/students/exchange-students/incoming-students/courses/
სტუდენტებს შეუძლიათ მხოლოდ Summer Semester საგნების სწავლა.
მინიმალური კრედიტების რაოდენობა სემესტრში შეადგენს 15 ECTS.
ტომას ბატას უნივერსიტეტი სთავაზობს სტუდენტური საცხოვრებელს. ინფორმაცია საცოხვრებლის შესახებ იხილეთ აქ: https://www.utb.cz/en/university/international/students/exchange-students/incoming-students/practical-information/accommodation/
სურვილის შემთხვევაში სტუდენტს აქვს თავისუფლება, მოიძიოს დამოუკიდებლად ნებისმიერი სხვა ტიპის საცხოვრებელი.
სტუდენტებს ეძლევათ საშუალება ისწავლონ ტომას ბატას უნივერსიტეტში ინგლისურ ენაზე. სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს საერთაშორისოდ აღიარებული ენის დამადასტურებელი სერტიფიკატი იმ შემთხვევაში, თუ საქართველოს უნივერსიტეტში არ აქვს დასრულებული ინგლისურის B2/2 დონე.
სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემდეგი საბუთები ინგლისურ ენაზე: · აპლიკაციის ფორმა - ჩამოსატვირთად გადადით ლინკზე: https://bit.ly/3Aa7K7w · სამოტივაციო წერილი · CV (Europass ფორმატი - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv) · მიმართვის წერილი შესაბამისი სკოლიდან (გთხოვთ, მიმართეთ შესაბამისი სკოლის ასისტენტს) · ინგლისური ან იტალიური ენის B2 დონის დამადასტურებელი სერტიფიკატი - TOEFL, IELTS ან სხვა საერთაშორისოდ აღიარებული სერტიფიკატი (თუკი სტუდენტს დასრულებული აქვს B2/2 დონე საქართველოს უნივერსიტეტში ან წარმატებით გაივლის გაცვლითი პროგრამისთვის დანიშნულ ინგლისურის ტესტირებას, სერტიფიკატის წარმოდგენა არაა საჭირო) · პირადობის დამადასტურებელი მოწმობა/პასპორტი (ელ.ვერსია)

Call for applications for Mobility Direct exchange program at the Tomas Bata University (Czech Republic)Students will study one semester at the Tomas Bata University (Spring Semester - 2021-2022 academic year) See the webpage of the university - https://www.utb.cz/en/
During the exchange semester students do not cover any tuition costs at the Tomas Bata University, however students must cover the tuition costs of the credits that are recognized by the end of the exchange program at the University of Georgia. The exchange program does not include: · Travel and Visa costs · Daily expenses and accommodation costs Average monthly expenses including the accommodation costs – 300-380 EUR In case of high academic performance, the University of Georgia fully funds the accommodation fees. Additional practical information for the exchange students at TBU - https://www.utb.cz/en/university/international/students/exchange-students/incoming-students/practical-information/
See the available faculties and courses at the Tomas Bata University here: https://www.utb.cz/en/university/international/students/exchange-students/incoming-students/courses/ Students can only choose the courses for the Summer Semester. Minimum number of ECTS is 15.
The Tomas Bata University offers its own student accommodation to the exchange students. Detailed information about the student housing: https://www.utb.cz/en/university/international/students/exchange-students/incoming-students/practical-information/accommodation/
Students are free to seek out any other type of accommodation form independently if they choose so.
The students must submit the following documents: · Application Form (please download here - https://bit.ly/3Aa7K7w) · Motivation Letter · CV (Europass format - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv ) · Reference letter from the appropriate School of UG (Please address the assistant of your school) · English or Italian language proficiency certificate* (CEFR B2 level valid at the time of applying) · Passport copy