საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო სტუდენტების სამსახური აცხადებს მიღებას Erasmus+ Key Action 107 გაცვლით პროგრამას შემდეგი პროგრამის სტუდენტებისათვის რუმინეთში, Alexandru Ioan Cuza University of Iasi-ში:
Ø სამართლის საბაკალავრო პროგრამა Ø ინფორმაციული ტექნოლოგიების საბაკალავრო პროგრამა Ø ინფორმაციული ტექნოლოგიების სამაგისტრო პროგრამა Ø ბლოკჩეინი - დეცენტრალიზებული ინფორმაციული სისტემების სამაგისტრო პროგრამა Ø ინფორმაციული ტექნოლოგიების მენეჯმენტის სამაგისტრო პროგრამა Ø ბიზნეს ადმინისტრირების საბაკალავრო პროგრამა Ø ბიზნეს ადმინისტრირების სამაგისტრო პროგრამა Ø სტრატეგიული კომუნიკაციების საბაკალავრო პროგრამა Ø ინგლისური ფილოლოგიის საბაკალავრო პროგრამა Ø ინგლისური ფილოლოგიის სამაგისტრო პროგრამა
იხილეთ უნივერსიტეტის ვებ-გვერდი - https://www.uaic.ro/en/
პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან Alexandru Ioan Cuza University of Iasi-ში 1 სემესტრის განმავლობაში (გაზაფხულის სემესტრი - 2020-2021 აკადემიური წელი)
გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში დაფინანსებული იქნება: · მგზავრობის ხარჯები · ყოველთვიური სტიპენდია · სწავლის საფასური
Alexandru Ioan Cuza University of Iasi-ს მიერ 2020-2021 აკადემიური წლის გაზაფხულის სემესტრისთვის შემოთავაზებული საგნების ჩამონათვალი იხილეთ აქ - https://www.uaic.ro/en/international/international-students/course-catalog-for-incoming-students/
Alexandru Ioan Cuza University of Iasi სთავაზობს სტუდენტებს საკუთარ საერთო საცხოვრებელს. დეტალები შეგიძლიათ იხილოთ მოცემულ გვერდზე: https://www.uaic.ro/en/international/student-mobility-for-studies/
სტუდენტებს ეძლევათ საშუალება ისწავლონ Alexandru Ioan Cuza University of Iasi-ში ინგლისურ ენაზე. სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს ენის დამადასტურებელი სერტიფიკატი იმ შემთხვევაში, თუ საქართველოს უნივერსიტეტში არ აქვს დასრულებული ინგლისურის B2/2 დონე.
სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემდეგი საბუთები ინგლისურ ენაზე: · სამოტივაციო წერილი · CV (Europass ფორმატი - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv) · მიმართვის წერილი შესაბამისი სკოლიდან (გთხოვთ, მიმართეთ შესაბამისი სკოლის ასისტენტს) · ინგლისური ენის B2 დონის დამადასტურებელი სერტიფიკატი - TOEFL, IELTS ან სხვა საერთაშორისოდ აღიარებული სერტიფიკატი (თუკი სტუდენტს დასრულებული აქვს B2/2 დონე საქართველოს უნივერსიტეტში, სერტიფიკატის წარმოდგენა არაა საჭირო) · პირადობის დამადასტურებელი მოწმობა/პასპორტი (ელ.ვერსია)
სტუდენტმა საბუთები უნდა წარმოადგინოს ელექტრონული სახით 18 ნოემბრის ჩათვლით შემდეგ მისამართზე: exchange@ug.edu.ge

Description of the Program |
Call for applications for Erasmus+ Key Action 107 exchange program at Alexandru Ioan Cuza University of Iasi (Romania)Students have an opportunity to study one semester at the Alexandru Ioan Cuza University of Iasi (Spring Semester - 2020-2021 academic year). Students studying the following programs at UG can apply: Ø Law Bachelor Program Ø Information Technology Bachelor and Master programs Ø Blockchain Distributed Information Systems Master Program Ø Management of Information Technology Master program Ø Business Administration Bachelor and Master programs Ø Strategic Communications Bachelor Program Ø English Philology Bachelor and Master programs Ø See the webpage of the university - https://www.uaic.ro/en/
The exchange program covers: · Travel costs · Monthly Stipend · Tuition Costs
To see the courses offered by Alexandru Ioan Cuza University of Iasi for the Spring 2020-2021 semester please visit the following page – https://www.uaic.ro/en/international/international-students/course-catalog-for-incoming-students/
Students of the Alexandru Ioan Cuza University of Iasi have the opportunity to use the accommodation of the university.
https://www.uaic.ro/en/international/student-mobility-for-studies/
The students must submit the following documents: · Motivation Letter · CV (Europass format - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv ) · Reference letter from the appropriate School of UG (Please address the assistant of your school) · English language proficiency certificate (CEFR B2 level valid at the time of applying) · Passport
The student must submit the documents before November 19th on the following email address: exchange@ug.edu.ge