საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო სტუდენტების სამსახური აცხადებს ინდივიდუალურ გაცვლით პროგრამას საქართველოს უნივერსიტეტის მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სკოლის სტუდენტებისათვის ბრაგანსას უნივერსიტეტში, პორტუგალიაში.
იხილეთ უნივერსიტეტის ვებ-გვერდი - http://portal3.ipb.pt/index.php/en/ipben/home
პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან ბრაგანსას უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში (შემოდგომის სემესტრი - 2021-2022 აკადემიური წელი)
შემოდგომის სემესტრი ბრაგანსას უნივერსიტეტში გრძელდება 2021 წლის 13 სექტემბრიდან 2022 წლის 2 თებერვლამდე.
ბრაგანსას უნვიერსიტეტში არსებული ინგლისურენოვანისაგნების სია შეგიძლიათ იხილოთ აქ:
სტუდენტებს შეუძლიათ მხოლოდ 1 სემესტრის საგნების სწავლა.
გაცვლითი სემესტრის დასრულების შემდგომ აღიარებული საგნებისთვის კრედიტების მინიჭება მოხდება საქართველოს უნივერსიტეტის სისტემის მიხედვით (იგულისხმება კონკრეტული საგნის კრედიტების რაოდენობა), ე.ი. საგნებს მიენიჭებათ საქართველოს უნივერსიტეტში შესაბამისი საგნისთვის მინიჭებული კრედიტების რაოდენობა.სტუდენტი მიმღებ უნივერსიტეტში არ იხდის სწავლის საფასურს, თუმცა საქართველოს უნივერსიტეტში ფარავს აღიარებული კრედიტების საფასურს.
საცხოვრებლის საშუალო ღირებულება ბრაგანსაში წარმოადგენს 100-150 ევროს. სტუდენტი თავისუფალია შეარჩიოს მისთვის სასურველი ნებისმიერი საცხოვრებლის ფორმა.
სტუდენტებს ეძლევათ საშუალება ისწავლონ პორტოს უნივერსიტეტში ინგლისურ ენაზე. სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს საერთაშორისოდ აღიარებული ენის დამადასტურებელი სერტიფიკატი იმ შემთხვევაში, თუ საქართველოს უნივერსიტეტში არ აქვს დასრულებული ინგლისურის B1/2 დონე.
მაგისტრატურის პირველ სემესტრზე მყოფმა სტუდენტებმა, რომლებსაც საბაკალავრო საფეხური არ აქვთ დასრულებული საქართველოს უნივერსიტეტში, დამატებით უნდა წარმოადგინონ საბაკალავრო სწავლების ნიშნების ფურცელი შესაბამისი უნივერსიტეტიდან.
სტუდენტმა საბუთები უნდა წარმოადგინოს ელექტრონული სახით 11 მაისის ჩათვლით შემდეგ მისამართზე: exchange@ug.edu.ge
გთხოვთ, მეილის Subject-ში მიუთითოთ: „Braganca Exchange Program” ყველა მოთხოვნილი საბუთი დართული უნდა იყოს ერთ მეილში.

Mobility Direct Exchange Programme for the Students of UG in Portugal
Call for applications for Mobility Direct exchange program at the Polytechnic Institute of Braganca (Portugal) for the students of the School of Science and Technologies.Students will study one semester at the Polytechnic Institute of Braganca (Fall Semester - 2021-2022 academic year) See the webpage of the university - http://portal3.ipb.pt/index.php/en/ipben/home During the exchange semester students do not cover any tuition costs at the Polytechnic Institute of Braganca, however students must cover the tuition costs of the credits that are recognized by the end of the exchange program at the University of Georgia. The exchange program does not include:
In case of high academic performance, the University of Georgia fully funds the accommodation fees. The fall semester at the Polytechnic Institute of Braganca will last from September 13, 2021 till February 2, 2022.
See all available courses in the English language at the Polytechnic Institute of Braganca here: http://portal3.ipb.pt/index.php/en/guiaects/course-units-in-english
Student may choose the subjects from Semester 1 only.
Average cost of accommodation in Braganca is 100-150 EUR. Students are free to choose any type of accommodation they prefer.
The students are able to study the courses in the English language during their exchange period. The students are required to submit a certificate of the English language CEFR B1 level proficiency (IELTS, TOEFL or other internationally recognized certificate)
The student must submit the documents before May 12th on the following email address: exchange@ug.edu.ge
Please indicate the following in the subject of the email: “Braganca Exchange Program” All required documents must be attached to the same email.