საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო სტუდენტების სამსახური აცხადებს ინდივიდუალურ გაცვლით პროგრამას სტუდენტებისათვის საპიენცას უნივერსიტეტში, იტალიაში.
პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან საპიენცას უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში (გაზაფხულის სემესტრი - 2020-2021 აკადემიური წელი)
საპიენცას უნვიერსიტეტში არსებული ფაკულტეტებისა და საგნების ჩამონათვალი იხილეთ აქ: https://corsidilaurea.uniroma1.it/en
სტუდენტებს ეძლევათ საშუალება ისწავლონ საპიენცას უნივერსიტეტში ინგლისურ ან იტალიურ ენაზე. სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს ენის დამადასტურებელი სერტიფიკატი იმ შემთხვევაში, თუ საქართველოს უნივერსიტეტში არ აქვს დასრულებული ინგლისურის B2/2 დონე.
·         ინგლისური ენის ან იტალიური ენის B2 დონის დამადასტურებელი სერტიფიკატი - TOEFL, IELTS ან სხვა საერთაშორისოდ აღიარებული სერტიფიკატი (თუკი სტუდენტს დასრულებული აქვს B2/2 დონე საქართველოს უნივერსიტეტში, სერტიფიკატის წარმოდგენა არაა საჭირო)
სტუდენტმა საბუთები უნდა წარმოადგინოს ელექტრონული სახით 4 ოქტომბრის ჩათვლით შემდეგ მისამართზე:  exchange@ug.edu.ge

Call for applications for Mobility Direct exchange program at Sapienza University of Rome (Italy)Students will study one semester at Sapienza University of Rome (Spring Semester - 2020-2021 academic year) See the webpage of the university - https://www.uniroma1.it/en/pagina-strutturale/home
See the available faculties and courses at the Sapienza University of Rome here: (programs taught entirely in the English language are marked with the British flag, programs taught entirely in Italian language are marked with the Italian flag. Programs marked with both British and Italian flags include some subjects in English and some in Italian): https://corsidilaurea.uniroma1.it/en
The students must submit the following documents: · Motivation Letter · CV (Europass format) · Reference letter from the appropriate School of UG ((Please address the assistant of your school) · English or Italian language proficiency certificate · Passport
The student must submit the documents before October 5th on the following email address: exchange@ug.edu.ge