საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო სტუდენტების სამსახური აცხადებს ინდივიდუალურ გაცვლით პროგრამას სტუდენტებისათვის ავსტრიაში, კუფშტაინის უნივერსიტეტში.
პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან კუფშტაინის უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში (შემოდგომის სემესტრი - 2020-2021 აკადემიური წელი)
კუფშტაინის უნვიერსიტეტში არსებული ფაკულტეტებისა და საგნების ჩამონათვალი იხილეთ აქ:
https://www.fh-kufstein.ac.at/eng/study/international/incoming-students/wintersemester-courses
კუფშტაინის უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეუძლიათ ისარგებლონ უნივერსიტეტის საერთო საცხოვრებლით.
სტუდენტებს ეძლევათ საშუალება ისწავლონ პორტოს უნივერსიტეტში ინგლისურ ან გერმანულ ენაზე. სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს ენის დამადასტურებელი სერტიფიკატი იმ შემთხვევაში, თუ საქართველოს უნივერსიტეტში არ აქვს დასრულებული ინგლისურის B2/2 დონე. სერტიფიკატის არ ქონის შემთხვევაში სტუდენტმა უნდა გაიაროს ინგლისური ენის ონლაინ გამოცდა.
·         მიმართვის წერილი შესაბამისი სკოლიდან - გთხოვთ, მიმართეთ შესაბამისი სკოლის ასისტენტს მეილით
სტუდენტმა საბუთები უნდა წარმოადგინოს ელექტრონული სახით 17 მაისის ჩათვლით შემდეგ მისამართზე:  exchange@ug.edu.ge

Call for applications for Mobility Direct exchange program at the Kufstein Tirol University (Austria)Students will study one semester at the Kufstein Tirol University (Fall Semester - 2020-2021 academic year) See the webpage of the university - https://www.fh-kufstein.ac.at/eng/
See the available faculties and courses at the Kufstein Tirol University here: https://www.fh-kufstein.ac.at/eng/study/international/incoming-students/wintersemester-courses
Students of the Kufstein Tirol University have the opportunity to use the Halls of Residence of the university.
The students must submit the following documents: · Motivation Letter · CV (Europass format) · Reference letter from the appropriate School of UG · English or Italian language proficiency certificate · Passport · Reference letter from the appropriate School of UG - Please email the assistant of your School
The student must submit the documents before May 18th on the following email address: exchange@ug.edu.ge