ინდივიდუალური გაცვლითი პროგრამა საქართველოს უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის რუმინეთში
საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო სტუდენტების სამსახური აცხადებს ინდივიდუალურ გაცვლით პროგრამას სტუდენტებისათვის რუმინეთში, რუმინულ-ამერიკულ უნივერსიტეტში.
იხილეთ უნივერსიტეტის ვებ-გვერდი - http://www.ro-am.ro/index.php
პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან რუმინულ-ამერიკულ უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში (შემოდგომის სემესტრი - 2020-2021 აკადემიური წელი)
რუმინულ-ამერიკულ უნვიერსიტეტში არსებული ფაკულტეტებისა და საგნების ჩამონათვალი იხილეთ აქ:
საბაკალავრო: http://www.ro-am.ro/index.php?title=English%20Taught%20Bachelor%20Programmes&id=16
სამაგისტრო: http://www.ro-am.ro/index.php?title=English%20Taught%20Master%20Programmes&id=41
რუმინულ-ამერიკული უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეუძლიათ ისარგებლონ უნივერსიტეტის საერთო საცხოვრებლით.
http://www.ro-am.ro/index.php?title=Accommodation&id=23
სტუდენტებს ეძლევათ საშუალება ისწავლონ რუმინულ-ამერიკულ უნივერსიტეტში ინგლისურ ენაზე. სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს ენის დამადასტურებელი სერტიფიკატი იმ შემთხვევაში, თუ საქართველოს უნივერსიტეტში არ აქვს დასრულებული ინგლისურის B2/2 დონე. სერტიფიკატის არ ქონის შემთხვევაში სტუდენტმა უნდა გაიაროს ინგლისური ენის ონლაინ გამოცდა.
სტუდენტმა საბუთები უნდა წარმოადგინოს ელექტრონული სახით 31 მაისის ჩათვლით შემდეგ მისამართზე:  exchange@ug.edu.ge

Call for applications for Mobility Direct exchange program at the Romanian-American University (Romania)Students will study one semester at the Romanian-American University (Fall Semester - 2020-2021 academic year) See the webpage of the university - http://www.ro-am.ro/index.php
See the available faculties and courses at the Romanian-American University here: Bachelor: http://www.ro-am.ro/index.php?title=English%20Taught%20Bachelor%20Programmes&id=16 Master: http://www.ro-am.ro/index.php?title=English%20Taught%20Master%20Programmes&id=41
Students of the Romanian-American University have the opportunity to use the Halls of Residence of the university. http://www.ro-am.ro/index.php?title=Accommodation&id=23
The students must submit the following documents: · Motivation Letter · CV (Europass format) · Reference letter from the appropriate School of UG · English or Italian language proficiency certificate · Passport · Reference letter from the appropriate School of UG - Please email the assistant of your School
The student must submit the documents before June 1st on the following email address: exchange@ug.edu.ge