ზაარლანდის უნივერსიტეტი - Erasmus+ გაცვლითი პროგრამა გერმანიაში
საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო სტუდენტების სამსახური აცხადებს მიღებას Erasmus+ Key Action 171 გაცვლით პროგრამას ზაარლანდის უნივერსიტეტში, ზაარბრიუკენი, გერმანია.
პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან ზაარლანდის უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში (შემოდგომის სემესტრი - 2024-2025 აკადემიური წელი)
პროგრამის ფარგლებში სტუდენტი მიიღებს დაფინანსებას, რომელიც როგორც სამგზავრო ისე ყოველთვიურ სტიპენდიას მოიცავს.
ზაარლანდის 2024-2025 წლის შემოდგომის სემესტრისთვის გამოცხადებულ გაცვლით პროგრამაში მონაწილეობა შეუძლიათ მხოლოდ სამართლის სკოლის საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო საფეხურის სტუდენტებს.
· საბაკალავრო პროგრამის პირველი კურსის, პირველი სემესტრის სტუდენტებს;
· სამართლის სკოლის გარდა სხვა რომელიმე სკოლის სტუდენტებს;
ზაარლანდის უნვიერსიტეტის მიერ 2024-2025 აკადემიური წლის შემოდგომის სემესტრისთვის შემოთავაზებული საგნების ჩამონათვალი იხილეთ აქ - https://rb.gy/7yjreg
გაცვლითი სემესტრის დასრულების შემდგომ საგნების ჩათვლა მოხდება საქართველოს უნივერსიტეტის სისტემის მიხედვით, შესაბამისად საგნებს მიენიჭებათ საქართველოს

Call for applications for Erasmus+ Key Action 171 exchange program at the Saarland University of Saarbrücken (Germany)
Students have an opportunity to study one semester at the Saarland University of Saarbrücken (Fall Semester - 2024-2025 academic year).
See the webpage of the university - https://www.uni-saarland.de/en/home.html
The student will receive a scholarship for the program, which will include travel and monthly stipend.
Only Bachelor’s, Master’s and PhD students of the Law School are eligible for the following exchange program at Saarland University.
·         Bachelor’s students currently on their 1st year, 1st semester of studies;
·         Bachelor’s or Master’s students for whom the fall semester of the 2024-25 academic year will be the last semester of their studies;
To see the courses offered by the Saarland University for the Fall 2024-2025 semester please visit the following page - https://rb.gy/7yjreg
Students of the Saarland University can check out the housing opportunities provided by them on the following webpage:  https://www.uni-saarland.de/en/global/welcome-center/accommodation/dormitories-studierendenwerk.html