პავოლ ჯოზეფ საფარიკის უნივერსიტეტი - ერაზმუს+ გაცვლითი პროგრამა სლოვაკეთში
საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო სტუდენტების სამსახური აცხადებს მიღებას Erasmus+ Key Action 171 გაცვლით პროგრამაზე საქართველოს უნივერსიტეტის - ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის, ინგლისური ფილოლოგიის პროგრამის სტუდენტებისთვის პავოლ ჯოზეფ საფარიკის უნივერსიტეტში, სლოვაკეთში.
იხილეთ უნივერსიტეტის ვებ-გვერდი - https://www.upjs.sk/en/
პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან პავოლ ჯოზეფ საფარიკის უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში, შემოდგომის სემესტრი 2025-26 აკადემიური წლის განმავლობაში.
აპლიკაციის შემოტანა შეუძლიათ მხოლოდ ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის სამაგისტრო და სადოქტორო საფეხურის სტუდენტებს.
პროგრამის ფარგლებში დაფინანსებული იქნება როგორც მგზავრობის ხარჯები, ასევე ყოველთვიური სტიპენდია.
·        საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტებს;
·        იმ სტუდენტებს, რომლებიც არ მიეკუთვნებიან ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლას;
·        იმ სტუდენტებს, რომელთათვისაც 2025-26 აკადემიური წლის შემოდგომის სემესტრი წარმოადგენს პროგრამის სწავლების ბოლო, დამამთავრებელ სემესტრს;
პავოლ ჯოზეფ საფარიკის უნივერსიტეტში სტუდენტებს შემოდგომის სემესტრისთვის სთავაზობს შემდეგ საგნებს:
* https://www.upjs.sk/en/information/international-relations/erasmus/calendar-catalogue/
პავოლ ჯოზეფ საფარიკის უნივერსიტეტი სთავაზობს სტუდენტებს საერთო საცხოვრებელს და აგრეთვე ადგილობრივი განმასახლებელი კომპანიების საცხოვრებლებს. საცხოვრებლის შესახებ მეტი ინფორმაცია იხილეთ აქ:
https://www.upjs.sk/en/information/international-relations/onepoint/
სტუდენტებს ეძლევათ საშუალება ისწავლონ პავოლ ჯოზეფ საფარიკის უნივერსიტეტში ინგლისურ ენაზე. სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს საერთაშორისოდ აღიარებული ენის დამადასტურებელი სერტიფიკატი იმ შემთხვევაში, თუ საქართველოს უნივერსიტეტში არ აქვს დასრულებული ინგლისურის B2/2 დონე.

The University of Georgia is pleased to announce a call for applications for the Erasmus+ Key Action 171 exchange program at the Pavol Jozef Šafárik University, Slovakia. Call is announced for the students of English Philology program.Students will study one semester at the Pavol Jozef Šafárik University (Fall Semester, 2025-26 academic year) See the webpage of the university - https://www.upjs.sk/en/
Only the students of the School of Arts and Humanities – Particularly Masters or PhD degree students of English Philology are eligible to apply.
The program fully funds the travel fees, as well as a monthly stipend.
*The following students can not apply: · Bachelor’s degree students; · Students of other schools, besides the School of Arts and Humanities; · Students for whom the Fall semester of the 2025-26 academic year will be the last semester of their studies; · Students whose student statuses are not active at the time of the application.
Pavol Jozef Šafárik University offers the following courses for the Fall semester: https://www.upjs.sk/en/information/international-relations/erasmus/calendar-catalogue/
Pavol Jozef Šafárik University offers the students a variety of options for accommodation. Detailed information about housing can be found here: https://www.upjs.sk/en/information/international-relations/onepoint/
The students must submit the following documents: · Application Form (please download here - https://bit.ly/3Aa7K7w) · Motivation Letter · CV (Europass format - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv · Reference letter from the appropriate School of UG (Please address the assistant of your school · English language proficiency certificate* (CEFR B2 level valid at the time of applying) · Passport copy · Master’s degree students that study their first semester and have not completed their bachelor’s degree at the University of Georgia, need to present their academic transcript from the previous university in English language.