საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და საერთაშორისო სტუდენტების სამსახური აცხადებს გაცვლით პროგრამას Erasmus+ Key Action 107 პროექტის ფარგლებში საქართველოს უნივერსიტეტის ინგლისური ფილოლოგიის სამაგისტრო და სადოქტორო საფეხურის სტუდენტებისთვის პავოლ იოზეფ შაფარიკის უნივერსიტეტში (UPJS), სლოვაკეთში.
იხილეთ უნივერსიტეტის ვებ-გვერდი - https://www.upjs.sk/en/?prefferedLang=EN
პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან პავოლ იოზეფ შაფარიკის უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში (გაზაფხულის სემესტრი - 2021-2022 აკადემიური წელი)
გაზაფხულის სემესტრი UPJS-ში გრძელდება 2022 წლის 14 თებერვლიდან 2022 წლის 1 ივლისამდე. https://www.upjs.sk/information/current-students/academic-calendar/2021-2022/
პროგრამაზე აპლიკაციის შემოტანა შეუძლიათ მხოლოდ ინგლისური ფილოლოგიის სამაგისტრო ან სადოქტორო პროგრამების სტუდენტებს, რომლებსაც აპლიკაციის შემოტანის მომენტში აქტიური სტატუსი აქვთ საქართველოს უნივერსიტეტში.
UPJS-ს British and American Studies დეპარტამენტის მიერ ინგლისურ ენაზე შემოთავაზებული საგნების სია იხილეთ აქ: https://www.upjs.sk/en/university/international-relations/erasmus-plus/british-and-american-studies-courses/
სტუდენტებს შეუძლიათ მხოლოდ იმ საგნების სწავლა, რომელიც განკუთვნილია Summer სემესტრისთვის (იხილეთ აღნიშვნა საგნის გასწვრივ). გთხოვთ, საგნების შერჩევის შესახებ კონსულტაცია გაიაროთ თქვენი სკოლის ასისტენტთან.
სტუდენტებს ეძლევათ საშუალება ისწავლონ UPJS-ში ინგლისურ ენაზე. სწავლისთვის მინიმალური ენის მოთხოვნა B2 დონე, რომლის დადასტურებისთვის სტუდენტს ეძლევა რამდენიმე გზა:
სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემდეგი საბუთები ინგლისურ ენაზე: · აპლიკაციის ფორმა - ჩამოსატვირთად გადადით ლინკზე - https://bit.ly/3Aa7K7w · სამოტივაციო წერილი · CV (Europass ფორმატი - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv) · მიმართვის წერილი შესაბამისი სკოლიდან (გთხოვთ, მიმართეთ შესაბამისი სკოლის ასისტენტს) · ინგლისური ენის B2 დონის დამადასტურებელი სერტიფიკატი* - TOEFL, IELTS ან სხვა საერთაშორისოდ აღიარებული სერტიფიკატი · პირადობის დამადასტურებელი მოწმობა/პასპორტი (ელ.ვერსია) · თუკი სტუდენტი იმყოფება სამაგისტრო ან სადოქტორო საფეხურის სწავლების პირველ სემესტრში, და წინა საფეხური (საბაკალავრო ან სამაგისტრო, შესაბამისად) არ აქვს დასრულებული საქართველოს უნივერსიტეტში, მან დამატებით უნდა წარმოადგინოს წინა საფეხურის ნიშნების ფურცელი ინგლისურ ენაზე შესაბამისი უნივერსიტეტიდან.
*თუკი სტუდენტს დასრულებული აქვს B2/2 დონე საქართველოს უნივერსიტეტში ან წარმატებით გაივლის გაცვლითი პროგრამისთვის დანიშნულ ინგლისურის ტესტირებას, სერტიფიკატის წარმოდგენა არაა საჭირო

We are now receiving applications for Erasmus+ exchange program at the Pavol Joesf Safarik University (UPJS) in Slovakia for the Master’s and PhD students of the English Philology program at UG.Selected students will study one semester at UPJS - Spring Semester - 2021-2022 academic year, which will last from February 14th, 2022, till July 1st 2022. https://www.upjs.sk/information/current-students/academic-calendar/2021-2022/
See the webpage of the university - https://www.upjs.sk/en/?prefferedLang=EN
Students currently studying on the Master’s or PhD program of English Philology can apply. Within the Erasmus program the students will receive monthly scholarship in order to cover their daily expenses and accommodation, and a travel grant to cover their travel expenses.
British and American Studies Department of UPJS offers the following courses in the English language: https://www.upjs.sk/en/university/international-relations/erasmus-plus/british-and-american-studies-courses/ Please keep in mind that you can only select the courses that are available for the Summer semester, as noted in the website.
For the consultation regarding the course selection, you may address the assistant of your School. |
If the student does not have an internationally recognized certificate, she/he can attend the English language B2 examination. The details about the examination will be provided to the students via MY UG messages.
The students must submit the following documents: · Application Form (please download here - https://bit.ly/3Aa7K7w) · Motivation Letter · CV (Europass format - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv · Reference letter from the appropriate School of UG (Please address the assistant of your school) · English language proficiency certificate* (CEFR B2 level valid at the time of applying) · Passport copy · Students currently studying on the 1st semester of their degree must present the transcript of records of the previous education if the previous education was not conducted at the University of Georgia. The transcript of records must be in the English language.
Application |
In order to apply the student must submit the following form: https://forms.gle/pc82ZMbvu57hQE8dA
The students’ applications will be evaluated on the basis of their submitted documents and their academic performance. Students do not need to submit their transcript of records unless they are on the 1st semester of their studies (see the details in the previous section)
The selection of the students will be according to the competition between the applicants. Students with the highest overall score will be selected.