პროგრამის ფარგლებში შერჩეული სტუდენტები ისწავლიან საპიენცას უნივერსიტეტში 1 სემესტრის განმავლობაში (შემოდგომის სემესტრი - 2021-2022 აკადემიური წელი)
შემოდგომის სემესტრი საპიენცას უნივერსიტეტში გრძელდება 09.2021-02.2022 პერიოდში.
საპიენცას უნვიერსიტეტის მიერ 2021-2022 აკადემიური წლის შემოდგომის სემესტრისთვის შემოთავაზებული საგნების ჩამონათვალი იხილეთ აქ - https://corsidilaurea.uniroma1.it/en
პროგრამის გასწვრივ მითითებული სიმბოლო აღნიშნავს პროგრამის სწავლების ენას.
სტუდენტებს ეძლევათ საშუალება ისწავლონ საპიენცას უნივერსიტეტში ინგლისურ ან იტალიურ ენაზე. სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს ენის დამადასტურებელი სერტიფიკატი იმ შემთხვევაში, თუ საქართველოს უნივერსიტეტში არ აქვს დასრულებული ინგლისურის B2/2 დონე.
სტუდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემდეგი საბუთები ინგლისურ ენაზე: · სამოტივაციო წერილი · CV (Europass ფორმატი - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv) · მიმართვის წერილი შესაბამისი სკოლიდან (გთხოვთ, მიმართეთ შესაბამისი სკოლის ასისტენტს) · ინგლისური ან იტალიური ენის B2 დონის დამადასტურებელი სერტიფიკატი - TOEFL, IELTS ან სხვა საერთაშორისოდ აღიარებული სერტიფიკატი (თუკი სტუდენტს დასრულებული აქვს B2/2 დონე საქართველოს უნივერსიტეტში, სერტიფიკატის წარმოდგენა არაა საჭირო) · პირადობის დამადასტურებელი მოწმობა/პასპორტი (ელ.ვერსია)
სტუდენტმა საბუთები უნდა წარმოადგინოს ელექტრონული სახით 4 აპრილის ჩათვლით შემდეგ მისამართზე: exchange@ug.edu.ge
გთხოვთ, მეილის Subject-ში მიუთითოთ: „Sapienza Mobility Direct Program” ყველა მოთხოვნილი საბუთი დართული უნდა იყოს ერთ მეილში.

Call for applications for Mobility Direct exchange program at the Sapienza University of Rome (Italy)Students have an opportunity to study one semester at the Sapienza University of Rome (Fall Semester - 2021-2022 academic year). See the webpage of the university - https://www.uniroma1.it/en/pagina-strutturale/home
The exchange program does not include: · Travel and Visa costs · Daily expenses and accommodation costs During the exchange semester students do not cover any tuition costs at the University of Lodz, however students must cover the tuition costs of the credits that are recognized by the end of the exchange program at the University of Georgia. In case of high academic performance, the University of Georgia fully funds the accommodation fees.
To see the courses offered by the Sapienza University of Rome for the Fall 2021-2022 semester please visit the following page – https://corsidilaurea.uniroma1.it/en
Please take into account that not all programs are available in the English language. To see which study programs are conducted in the English language, please check the flag symbol of the specific program.
The students must submit the following documents: · Motivation Letter · CV (Europass format - https://europa.eu/europass/en/create-europass-cv ) · Reference letter from the appropriate School of UG (Please address the assistant of your school) · English or Italian language proficiency certificate (CEFR B2 level valid at the time of applying) · Passport copy
The student must submit the documents before April 5th on the following email address: exchange@ug.edu.ge